Pallasite

Meteoriti.LV

METEORĪTU MUZEJS

Kā atpazīt meteorītu? MID tests.
Meteoroīdi. Meteori. Bolīdi.
Meteorīti. Krāteri. Impaktīti.
Jaunumi. Latvijā un pasaulē.50. gadadiena cilvēka izkāpšanai uz Mēness


īpašie pasākumi Rīgā
Meteorītu muzejā
2019. gada 20. jūlijā
plkst. 15:00-20:00

Rīgā, Nīcgales ielā 3a (skat.↑)

Pasākumi paredzēti visām vecuma un zināšanu grupām. Aicinām Rīgā Meteorītu muzejā 20.jūlijā no plkst 15:00-20:00 apmeklēt īpašos pasākumus 5 stundu garumā, kas veltīti 50. gadadienai kopš pirmās cilvēka izkāpšanas uz Mēness. Par godu šim notikumam Starptautiskās Astronomjas savienības IAU koordinēti pasākumi notiks vairāk kā 120 dažādās valstīs. Globālā pasākumu vietne: moonlanding50.org

50. gadadiena cilvēka izkāpšanai uz Mēness

1969. gada 20. jūlija vakarā NASA Apollo 11 Mēness modulis veiksmīgi piezemējās uz mūsu dabiskā pavadoņa virsmas. Sešas stundas vēlāk, 21. jūlijā Nils Ārmstrongs spēra pirmo cilvēka soli uz Mēness, 19 minūtes vēlāk viņam pievienojās otrs astronauts Bazs Oldrins. Trešais astronauts Maikls Kolins turpināja misiju Apollo 11 orbitālajā kuģī, 30 reizes apriņķojot Mēnesi.

Programmā

 • Kas notika 2019. gada 20-21. jūlijā?
 • Meteorīti no Mēness: uzzini vairāk kā tie rodas
 • Aptausti īstu Mēness gabaliņu!
 • Piedalies īpašā sprinta sacīkstē - "Skrējiens uz Mēnesi"
 • Uzzini interesantu informāciju par Mēnesi
 • u.c.
 • Mākslas konkurss bērniem "Zem viena Mēness"

  Bērnus vecumā no 5-12 gadiem aicinām piedalīties Starptautiskā mākslas konkursā "Zem viena Mēness" ("Under One Moon"), kuru rīko Starptautiskās Astronomjas savienības IAU projekts par godu 50. gadadienai kopš cilvēka izkāpšanas uz Mēness.
  Darbi jāuzzīmē vai jāuzglezno A4 formātā un jāiesniedz konkursam līdz 2019. gada 11. augustam plkst. 18:00 pēc Latvijas laika. Tie tiks vērtēti atsevišķi trīs vecuma grupās (5-6, 7-9, 10-12).
  Darbs ir jāieskenē un jānovieto kādā publiskā failu glabāšanas vietnē (piem. Google Drive, Dropbox u.tml.), kas ļauj ar to publiski dalīties.
  Tad jāaizpilda anketa, norādot tajā publisko saiti uz sava darba failu. Pieļaujama arī savlaicīga mākslas darba nosūtīšana uz organizatoru epastu Leidenes Universitātē. Apskatiet konkursa pilno nolikuma tekstu angļu valodā un tā automātisko robota tulkojumu latviešu valodā.
  Labākos darbu autorus no Latvijas aicināsim piedalīties mūsu īpašajos 2020. gada pasākumos un apbalvosim ar piemiņas balvām! Tāpēc, iesniedzot darbus vai jautājumu gadījumā, atsūtiet informāciju arī uz mūsu epastu info@meteoriti.lv.

  www.meteoriti.lv/pasakumi/ZemVienaMeness

  Sekojiet informācijai!

  Skatiet arī:

 • Preses relīze 2019-07-17: Aicinām atzīmēt 50. gadadienu cilvēka izkāpšanai uz Mēness
 • 50. gadadienas cilvēka izkāpšanai uz Mēness globālā koordinācijas vietne: www.moonlanding50.org


 • © 2013-2024 KB,   METEORĪTU MUZEJS Meteoriti.LV

  Projekts tapis pateicoties: 

  GADA METEORĪTS
  2020
  Meteoriti.LV vietne tiks pakāpeniski papildināta ar plašu pamatinformāciju par meteorītiku un ar to saistitām astronomijas nozarēm. Uzzināsiet, vai "meteorīti dabā sastopami retāk par dimantiem", cik tie ir veci un kāda ir to izcelsme. Atradīsiet atbildes uz jautājumiem: Vai meteorīti ir bīstami? Kādi meteorīti atrodami Latvijā un kur tos var apskatīt? Vai Latvijā ir vērts meklēt meteorītus? Ko meteorītu izpēte pastāsta mums par Zemes un Saules sistēmas izcelšanos? Ceram, ka tas radīs vēlmi arī jums pašiem novērot Zemes kosmiskos viesus - meteorus, un, varbūt, pat kļūt par īstiem meteorītu medniekiem!
  Veiksmīgu novērošanu!


   Novero.LV

     GNSS / GPS online pakalpojumi

  © 2013-2024 KB,   METEORĪTU MUZEJS Meteoriti.LV
  Par mums Mūsu adrese (Tel: +371 2545 3600)     info@meteoriti.lv