Meteorītu muzejs

Meteoriti.LV

METEORĪTU MUZEJS

Kā atpazīt meteorītu? MID tests.
Meteoroīdi. Meteori. Bolīdi.
Meteorīti. Krāteri. Impaktīti.
Jaunumi. Latvijā un pasaulē.Meteorītu/nemeteorītu identifikācijas tests MID

Meteorītu muzeja laboratorijā izstrādāts īpašs meteorītu identificēšanas tests (MID), kas pat nespeciālistiem ļaus novērtēt vai atrastais objekts varētu būt kosmisks meteorīts vai Zemes izcelsmes nemeteorīts. Jau vairāk kā 130 gadus Latvijas teritorijā nav atklāti jauni meteorīti. Varbūt tieši jūs kļūsiet par pirmo Latvijas meteorīta atklājēju pēdējo simts gadu laikā?

MID tests latviešu valodā - bezmaksas tiešsaistes tests, kas katram ļaus mājas apstākļos novērtēt vai dotais objekts ir meteorīts vai nemeteorīts.

MID test in English - free online test that will allow anyone to identify if the object is meteorite or meteorwrong at home conditions.

MID тест на английском языке - бесплатный онлайн-тест, который позволит определить, является ли объект метеоритом или неметеоритом, в домашних условиях  Aicinām Latvijas iedzīvotājus iesaistīties pilsoņu zinātnes akcijā:

Vai arī tavā pagalmā ir meteorīts?

  1. Aicinām iepazīties ar Meteorītu muzeja laboratorijā sagatavoto informatīvo materiālu "Meteorīti un nemeteorīti"
    (PDF 6.4 MB)


  2. Pievērsiet uzmanību ikdienā tuvumā esošiem akmeņiem savā pagalmā, savā ceļā, savā apkārtnē un citur!
    Var gadīties, ka kādam no tiem ir patiesi kosmiska izcelsme! Arī vietai un apstākļiem, kā objekts atrasts, var būt nozīme.
    Meteorīti ir ļoti reti, bet tie pastāvīgi bombardē mūsu planētu...

  3. Atrodot iespējamu meteorītu, pārbaudiet to ar meteorītu identificēšanas testu MID, pozitīva rezultāta gadījumā informējiet Meteorītu muzeju!

Akcijas "Vai arī tavā pagalmā ir meteorīts?" A4 plakāts (PDF 4.7 MB)
Neaizmirstiet pastāstīt par šo akciju savai ģimenei, draugiem, kolēģiem, domubiedriem!
#MeteoritsPagalma   #AtraduMeteoritu   #MeteoritiLV  


© 2013-2024 KB,   METEORĪTU MUZEJS Meteoriti.LV

Projekts tapis pateicoties:  

GADA METEORĪTS
2024
Meteoriti.LV vietne tiks pakāpeniski papildināta ar plašu pamatinformāciju par meteorītiku un ar to saistitām astronomijas nozarēm. Uzzināsiet, vai "meteorīti dabā sastopami retāk par dimantiem", cik tie ir veci un kāda ir to izcelsme. Atradīsiet atbildes uz jautājumiem: Vai meteorīti ir bīstami? Kādi meteorīti atrodami Latvijā un kur tos var apskatīt? Vai Latvijā ir vērts meklēt meteorītus? Ko meteorītu izpēte pastāsta mums par Zemes un Saules sistēmas izcelšanos? Ceram, ka tas radīs vēlmi arī jums pašiem novērot Zemes kosmiskos viesus - meteorus, un, varbūt, pat kļūt par īstiem meteorītu medniekiem!
Veiksmīgu novērošanu!


 Novero.LV

   GNSS / GPS online pakalpojumi

© 2013-2024 KB,   METEORĪTU MUZEJS Meteoriti.LV
Par mums Mūsu adrese (Tel: +371 2545 3600)     info@meteoriti.lv