Meteorītu muzejs

Meteoriti.LV

METEORĪTU MUZEJS

Kā atpazīt meteorītu? MID tests.
Meteoroīdi. Meteori. Bolīdi.
Meteorīti. Krāteri. Impaktīti.
Jaunumi. Latvijā un pasaulē.


  

Informācija par muzeja seansiem

Asteroīdu diena Latvijā 2022

2022. gadā Latvijā Meteorītu muzejā jau 8. reizi tiks atzīmēta Starptautiskā Asteroīdu diena. Šoreiz tas būs īpašs muzeja apmeklējums par ziedojumiem. Šogad uzsvars tiks likts uz asteroīdu kosmiskās izpētes aktualitātēm, it īpaši gaidāmo DART eksperimentu ar pirmo praktisko asteroīdu orbītas izmaiņīšanu. Tāpat apmeklētājiemn būs iespēja paturēt savās rokās Mēness gabaliņu, pieskarties meteorītiem, kuru vecums ir lielāks nekā Zemei, redzēt dinozauru izmiršanas liecības un izbaudīt citus neaizmirstamus kosmosa pasaules mirkļus.

Ar nelielu izstādi turpināsim atzīmēt Latvijas karoga 50. gadadienu kopš tas NASA Apollo 16 misijas ietvaros 1972. gadā lidoja uz Mēnesi. Šo izstādi papildina dāžadi Mēness meteorīti.

30. jūnija Asteroīdu dienas pirmo stundu 15:00 iesāksim ar Asteroīdu dienas TV tiešraides pārraidi no Briseles. Bet tālāk kopā ar apmeklētājiem izveidosim Zemes-Mēness-asteroīda mēroga modeli, kā arī praktiski apskatīsim vairākus Saules sistēmas modeļus.

Īpašs Asteroīdu dienas pārsteigums gaida Meteorītu muzeja apmeklētājus 2. jūlijā, kad mēģināsim veikt unikālu eksperimentu "Pasmaržo kosmosu!". Eksperimenta izdošanās gan šobrīd vēl precīzi nav paredzama, taču zināms, ka svaigiem oglekļa meteorītiem piemīt sava īpaša ogļhidrātu smarža. Interesentiem tiks dota iespēja pasmaržot unikālo Aguas Zarcas oglekļa meteorītu un izteikt savu novērtējumu uztverto raksturīgo īpašību un sajūsmu formā. Aguas Zarcas meteorīts nokrita Kostarikā 2019. gadā, tagad vairāk nekā divus gadu tas Meteorītu muzejā ir iekonservēts un tiks atvērts tieši Astertoīdu dienas pasākumu laikā. Aguas Zarcas meteorīts satur visvecāko šobrīd uz Zemes atklāto matēriju! Pateicoties savai unikalitātei, šis meteorīts tika izraudzīts par 2021. gada meteorītu! Nepalaidies garām šo unikālo iespēju!

Pasākuma apmeklējumam nepieciešama iepriekšēja elektroniska reģistrācija, kas tiks atvērat 20. jūnijā.
Reģistrējieties un saglabājiet PDF formātā izdoto ieejas karti! www.meteoriti.lv/seansi

Jautājiet mums info@meteoriti.lv par seansa iespējām dažādos laikos, arī vēlās vakara stundās, kad citi muzeji jau guļ!

 

Pārbaudiet citu izziņoto seansu pieejamību!


© 2013-2022 KB,   METEORĪTU MUZEJS Meteoriti.LV

Projekts tapis pateicoties:  

GADA METEORĪTS
2022
Meteoriti.LV vietne tiks pakāpeniski papildināta ar plašu pamatinformāciju par meteorītiku un ar to saistitām astronomijas nozarēm. Uzzināsiet, vai "meteorīti dabā sastopami retāk par dimantiem", cik tie ir veci un kāda ir to izcelsme. Atradīsiet atbildes uz jautājumiem: Vai meteorīti ir bīstami? Kādi meteorīti atrodami Latvijā un kur tos var apskatīt? Vai Latvijā ir vērts meklēt meteorītus? Ko meteorītu izpēte pastāsta mums par Zemes un Saules sistēmas izcelšanos? Ceram, ka tas radīs vēlmi arī jums pašiem novērot Zemes kosmiskos viesus - meteorus, un, varbūt, pat kļūt par īstiem meteorītu medniekiem!
Veiksmīgu novērošanu!


 Novero.LV

   GNSS / GPS online pakalpojumi

© 2013-2022 KB,   METEORĪTU MUZEJS Meteoriti.LV
Par mums Mūsu adrese (Tel: +371 2545 3600)     info@meteoriti.lv