Pallasite

Meteoriti.LV

METEORĪTU MUZEJS

Kā atpazīt meteorītu? MID tests.
Meteoroīdi. Meteori. Bolīdi.
Meteorīti. Krāteri. Impaktīti.
Jaunumi. Latvijā un pasaulē.Izglābsim Neretas meteorītu!

Informacija atjaunota: 25/03/2015

1864. gada 12. aprīlī Latvijas teritorijā netālu no Neretas nokrita meteorīts. Tā starptautikskais apzīmējums ir Nerft. Tas ir viens no 4 zināmajiem Latvijā nokritušajiem meteorītiem. Vēlāk visi tā gabali tika pilnībā izvesti no mūsu valsts. Tikai salīdzinoši nesen, pavisam nelielu Neretas mikroparaugu Latvijā atgriezt izdevās Latvijas meteorītu centram.
Šobrīd pārdošanā ir nonācis nozīmīgs 25.75 gramus liels Nerft meteorīta fragments. Tā pārdošanas cena noteikta gandrīz 10'000 $ (t.i. 8'626 €) jeb apmēram 335€ par gramu.

 

Ja mums neizdosies iegādaties šo meteorītu, tad tas visticamāk aizceļos uz kādu nezināmu privātkolekciju, vai vēl ļaunāk tiks saskaldīts mazākos gabalos. Iespējams šī ir pēdējā iespēja, kas mums dota, lai atgūtu tik nozīmīgi lielu Neretas meteorīta fragmentu!

Mēs ticam, ka kopā mums izdosies saglābt un atgriezt Latvijā arī šo nozīmīgo zinātniski-kultūrvēsturisko mantojumu! Tāpat kā Līksnas meteorīta fragments, kuru jau esam atgriezuši Latvijā, arī šis meteorīts, nonākot Meteoriti.LV kolekcijā, pēc izpētes tiktu izstādīts publiskai apskatei, tiktu pienācīgi saglabāts mūsu nākamajām paaudzēm, kā arī būtu pieejams Latvijas un citu valstu zinātniekiem tālākai izpētei.

Izglābsim Neretas meteorītu - vienu no 4 Latvijas meteorītiem!


Šobrīd esam savākuši 6% no vajadzīgās summas!

Šobrīd ziedojumos esam savākuši 450,00 €.
Ņemot vērā, ka mūsu ģenerālsponsors - projekts Novero.LV, ir apņēmies pievienot katriem savāktajiem 10 euro vēl vienu papildus euro, kopā pieejamā summa ir jau: 495,00 €, kas sastāda 6% no vajadzīgās summas.
Tāpēc aicinām jūs palīdzēt ziedojot šim mērķim! Ievērojiet, šīs labdarības mērķis nav glābt cilvēku dzīvības, bet gan atgūt nozaudēto uz ārzemem izvesto Latvijas zinātnisko kultūrvēsturisko mantojumu un saglabāt to nākamajām paaudzēm! Kopā mēs to varam!

Gadījumā, ja savākta tiks lielāka summa kā nepieciešams šai glābšanas akcijai, tā tiks mērķtiecīgi izlietota Latvijas meteorītikas attīstībai, par to izlemjot un publiski informējot vēlāk. Mēs garantējam, ka tā netiks izlietota algām, administratīviem izdevumiem u.tml.

Vēsturisks ekrānšāviņš no eBay veikala (2015/01/29) www.ebay.com/itm/261717494963:

Esam pārliecinājušies par šā Nerft (Neretas meteorīta) fragmenta autentiskumu, taču cena ir samērā augsta. Kaut arī šobrīd vedam sarunas par cenas samazinājumu, tā joprojām ir liela, pie tam norādītajā summā nav vēl ierēķinātas sūtījuma, apdrošināšanas, kā ari ievedmuitas nodokļu izmaksas. Arī šos papildus izdevums, segt ir apņēmies mūsu ģenerālsponsors - projekts Novero.LV.

Aicinām arī citus uzņēmumus kļūt par Latvijas
Neretas meteorīta izglābšanas projekta sponsoriem vai ģenerālsponsoriem!

Ievērojiet, šī ir mūsu pirmā akcija, kurā aicinām jūsu palīdzību ziedojot. Mūsu darbība nav ziedojumu vākšana, bet šoreiz bez tā nevaram iztikt. Lūdzam jūs, veicot ziedojumu, norādiet savu vārdu vai uzņēmuma nosaukumu un kontaktinformacijas e-pastu (tas netiks izpausts trešajām personām!), lai varam jūs sakontaktēt, nododot jums mūsu pārsteiguma pateicību, vai arī gadījumā, ja vajadzīgā summa tomēr netiktu savākta. Lūdzu, norādiet arī gadījumā, ja nevēlaties, lai jūsu vārds parādītos publiski mūsu pateicības lapā! Jūs variet palīdzēt arī informatīvi, atbalstot šo akciju!
Mēs ticam, ka mums kopā izdosies savākt vajadzīgo summu, un izglābt Neretas meteorīta fragmentu!
Ziedojot un norādot savu identitāti, ierakstiet arī savu vārdu Latvijas meteorītikas attīstības vēsturē!

Izglābsim Neretas meteorītu - vienu no 4 Latvijas meteorītiem!Pateicamies visiem, kuri jau ir noziedojuši!

M.Sc. astro Kārlis Bērziņš,

Projekta Meteoriti.LV dibinātājs,
Latvijas Astronomijas biedrības priekšsēd. vietn.

Kontaktinformācija
Tel: +371-25453600
Epasts: info@meteoriti.lv
URL: www.meteoriti.lv

AKCIJAS ĢENERĀLSPONSORI:

 Novero.LV

   GNSS / GPS online pakalpojumi

AKCIJU ATBALSTA:

LATVIJAS ASTRONOMIJAS BIEDRĪBA

Aicinām bez maksas apmeklēt mūsu sanāksmes, arī attālināti!

LATVIJAS UNIVERSITĀTES
BALDONES OBSERVATORIJA

Aicinām pie mums izglītojošā ekskursijā!

LATVIJAS UNIVERSITĀTES
ZINĀTŅU UN TEHNIKAS VĒSTURES MUZEJS

Aicinām pie mums izglītojošā ekskursijā!

ZVAIGŽŅOTĀ DEBESS

Vecākais populārzinātniskais žurnāls Latvijā!

STARSPACE

Aicinām pie mums izglītojošā ekskursijā!

SAULESPULKSTENIS

100 saules pulksteņus Latvijai!

SAULES MUZEJS

Aicinām pie mums izglītojošā ekskursijā!

MAZAIS METEORĪTU MUZEJS

Atvērsimies un gaidīsim jūs ciemos jau š.g. vasaras sākumā!

Papildus informācija:

 • Latvijas meteorīti


 • © 2013-2023 KB,   METEORĪTU MUZEJS Meteoriti.LV

  Projekts tapis pateicoties: 

  GADA METEORĪTS
  2023
  Meteoriti.LV vietne tiks pakāpeniski papildināta ar plašu pamatinformāciju par meteorītiku un ar to saistitām astronomijas nozarēm. Uzzināsiet, vai "meteorīti dabā sastopami retāk par dimantiem", cik tie ir veci un kāda ir to izcelsme. Atradīsiet atbildes uz jautājumiem: Vai meteorīti ir bīstami? Kādi meteorīti atrodami Latvijā un kur tos var apskatīt? Vai Latvijā ir vērts meklēt meteorītus? Ko meteorītu izpēte pastāsta mums par Zemes un Saules sistēmas izcelšanos? Ceram, ka tas radīs vēlmi arī jums pašiem novērot Zemes kosmiskos viesus - meteorus, un, varbūt, pat kļūt par īstiem meteorītu medniekiem!
  Veiksmīgu novērošanu!


   Novero.LV

     GNSS / GPS online pakalpojumi

  © 2013-2023 KB,   METEORĪTU MUZEJS Meteoriti.LV
  Par mums Mūsu adrese (Tel: +371 2545 3600)     info@meteoriti.lv