Pallasite

Meteoriti.LV

METEORĪTU MUZEJS

Kā atpazīt meteorītu? MID tests.
Meteoroīdi. Meteori. Bolīdi.
Meteorīti. Krāteri. Impaktīti.
Jaunumi. Latvijā un pasaulē.



Meteoriti.LV kolekcija

Ar vairāk kā simts dažādiem meteorītikas eksponātiem, Meteoriti.LV kolekcija ir kļuvusi par vienu no bagātākajām Latvijā un Baltijā. Meteoriti.LV kolekcijā ir apkopoti mikro un makro paraugi vairāk nekā 15% no visiem novērotajiem uz Zemes nokritušajiem meteorītiem. Kolekcijā apskatāmi dažādu izmēru meteorīti, kas atrasti visos pasaules reģionos - Dienvidu un Ziemeļu Amerikā, Austrālijā, Āfrikā, Āzijā, Eiropā, arī Antarktīdā un Arktikas apgabalos.

Latvijā tikai Meteoriti.LV kolekcijā glabājas pirmā mūsu valsts teritorijā identificētā nokritušā Līksnas (Lixna) meteorīta paraugs.

Kolekcijā pārstāvētas ir gandrīz visas galvenās meteorītu klases un grupas gan no akmens, gan dzelzs-akmens, gan dzelzs meteorītu kategorijām. No jaunākajos laikos nokritušajiem interesants ir Čeļabinskas (Chelyabinsk) meteorīts, pie tam mūsu kolekcijā esošā eksponāta forma vizuāli nedaudz atgādina Latvijas kontūru. Turklāt Meteoriti.LV kolekcijā ir arī otra mazāk zināmā Čeļabinskas apgabalā vairāk kā pusgadsimtu iepriekš nokritušā Kunashak meteorīta paraugs. Meteoriti.LV kolekcijas fondos ir arī nelieli paraugi, kas atceļojuši uz Zemi no Mēness un Marsa. Kolekcijā ir arī dažādi impaktīti - meteorītu krišanas seku liecinieki, tai skaitā mikrotektīti no krīta-paleogēna perioda dinozauru masu izmiršanā vainojamā Čiksuluba (Chicxulub) meteorīta krišanas, kas notika pirms apmēram 65 miljons gadiem.

 

Pakāpeniski papildināsim virtuālo Meteoriti.LV ekspozīciju ar visiem vairākiem simtiem mūsu kolekcijā esošajiem meteorītikas objektiem:

Lixna - Līksnas meteorīts

Meteorītu muzeja Gada meteorīts

Piedāvājam ieskatu Meteorītu muzeja fondu kategorijā: LATVIJA


© 2013-2024 KB,   METEORĪTU MUZEJS Meteoriti.LV

Projekts tapis pateicoties:  

GADA METEORĪTS
2024
Meteoriti.LV vietne tiks pakāpeniski papildināta ar plašu pamatinformāciju par meteorītiku un ar to saistitām astronomijas nozarēm. Uzzināsiet, vai "meteorīti dabā sastopami retāk par dimantiem", cik tie ir veci un kāda ir to izcelsme. Atradīsiet atbildes uz jautājumiem: Vai meteorīti ir bīstami? Kādi meteorīti atrodami Latvijā un kur tos var apskatīt? Vai Latvijā ir vērts meklēt meteorītus? Ko meteorītu izpēte pastāsta mums par Zemes un Saules sistēmas izcelšanos? Ceram, ka tas radīs vēlmi arī jums pašiem novērot Zemes kosmiskos viesus - meteorus, un, varbūt, pat kļūt par īstiem meteorītu medniekiem!
Veiksmīgu novērošanu!


 Novero.LV

   GNSS / GPS online pakalpojumi

© 2013-2024 KB,   METEORĪTU MUZEJS Meteoriti.LV
Par mums Mūsu adrese (Tel: +371 2545 3600)     info@meteoriti.lv